.

Nôž USMC

Nôž USMC

Najrozšírenejší, najznámejší, najslávnejší bojový nôž všetkých čias legendárny U.S.M.C.

29,00 €
s DPH
Množstvo:
Na sklade

Táto precízne a detajlne vypracovaná kópia originálneho KA-BAR®1217 Vám urobí radosť na každom kroku. Originál bol vyvíjaný od druhej svetovej vojny a bol pôvodne používaný príslušníkmi jednotiek US Marine Corps. Nadviazal svojim charakteristickým tvarom na overenú tradíciu "CAMILUS" a spolu s výbornou vysokouhlíkovou oceľou použitou na výrobu čepele a rukoväťou z obrábanej kože, postupne nôž prijali aj jednotky US Army, US Navy, pobrežné stráže a podobne.
Dnes sa tento skvost v civilnej podobe, stal taktiež obľúbeným spoločníkom dobrodruhov, priaznivcov survival a outdoor aktivít, poľovníkov, rybárov a samozrejme aj zberateľov, kde určite nesmie chýbať.
Čepeľ typu "klip point" je vyrobená z ocele 1095. Je to vysokouhlíková oceľ, ktorá je obvykle kalená vo vode s maximálnou tvrdosťou do 65 HRC, čím vykazuje dobrú lomovú húževnatosť  a abrazivzdornosť. Je bez zúbkovania s jednostranným ostrím a je pokrytá čiernou epoxidovou vrstvou. Rukoväť z obrábanej vrstvenej kože sedí pevne v ruke a zamedzuje šmýkaniu. Náhodnému šmyknutiu ruky na čepeľ zabraňuje aj dvojitá kovová záštita. Ukončenie rukävete je pevnou kovovou plochou. Nož je dodávaný s pekným koženým púzdrom v hnedej farbe, s vtlačeným znakom USMC a fixáciou noža na patentný gombík. Disponuje aj malým očkom na spodu pošvy, pre prípadné pretiahnutie šnúrky na upevnenie ku stehnu. Oko na opasok je dostatočné veľké na nasunutie na akýkoľvek široký opasok, cca 12cm. 

TECHNICKÉ PARAMETRE:  
celková dĺžka noža 30,5 cm
celková dĺžka noža aj s púzdrom: 34,0  cm
dĺžka čepele: 17,8  cm
šírka čepele: 3,1  cm
hrúbka čepele: 3,0  mm
váha noža: 293  g
váha noža aj s púzdrom:  380 g
MFH
44153

Špecifické referencie

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

0
0